Działka na Mazowszu to atrakcyjna inwestycja

Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze działki budowlanej? Co wziąć pod uwagę, by tak poważna inwestycja była opłacalna? Przed takimi dylematami stają wszyscy, którzy planują budowę własnego domu. Trzeba przemyśleć kwestie lokalizacji, rodzaju działki budowlanej oraz ogólnego planu zagospodarowania. A takie decyzje nigdy nie są łatwe, gdyż mamy świadomość, że zaważą one na kolejnych latach naszego życia.

Mazowsze wydaje się być idealnym miejscem na zakup działki inwestycyjnej. Niskich cen można się spodziewać w pobliżu zabytkowego Płocka. W tym rejonie grunty sprzedawane są od 30 zł za metr kwadratowy. Jednak istotne jest przygotowanie danego terenu pod budowę. Koszty są wyższe, gdy nie trzeba już starać się o pozwolenie na budowę, ale to znacząco skraca czas rozpoczęcia prac, a tym samym i wyprowadzki. Ceny idą również w górę, gdy w pobliżu powstały już zabudowy, szczególnie o charakterze handlowym i usługowym. Dużą popularnością cieszyć się będzie również działka z doprowadzonymi mediami, bo w wielu przypadkach dla inwestora liczy się czas. Im szybciej dom będzie oddany pod klucz, tym większe będzie zadowolenie klienta.

Nie można jednak pominąć niesłabnącego popytu na grunty rolne. Wyspecjalizowane rolnictwo może być bardzo dochodowe, dlatego inwestycje w tej branży nie są niczym dziwnym. Z tego też względu często można spotkać ogłoszenia typu: kupię działkę rolną. W powiecie płockim działki rolne są średnio o kilkanaście złotych tańsze niż grunty przygotowane pod budowę. Ceny jednak są bardzo płynne, gdyż szereg różnych czynników decyduje o ostatecznej wycenie. Możliwość przekształcenia jej w teren budowlany rzutuje na cenę. Droższa będzie także działka z zabudowaniami, na której nie trzeba przegotowywać magazynów, a są one często niezbędne do składowania maszyn lub innych narzędzi rolniczych. Takie zabudowy mogą też pełnić funkcje schronienia dla rolnika w razie niepogody.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz