„Mieszkanie dla Młodych” to w Płocku fikcja

Program „Mieszkanie dla Młodych” nie zyskał takiego zainteresowania jak „Rodzina na Swoim”. Wynika to z trudności spełnienia wszystkich wymogów. A w tym wypadku chodzi zarówno o wiek osób objętych programem, metraż mieszkania, jak i wysokość ceny za metr w danym mieście. Bywa, że wyznaczony współczynnik wręcz uniemożliwia zakup mieszkania po takiej cenie. Taka sytuacja występuje m.in. w Płocku, gdzie bardzo niski wskaźnik utrudnia zakup mieszkania z dofinansowaniem. Ceny mieszkań trzypokojowych w Płocku ustalono na tym samym poziomie co identycznych nieruchomości w Sierpcu czy Gostyninie.

Deweloperzy nie chcą zgodzić się na obniżenie stawki do 3670 zł za metr kwadratowy, a tyle wynosi właśnie wskaźnik MDM w tym rejonie, argumentując to brakiem opłacalności takiej inwestycji. W ich opinii budowanie mieszkań przynosi zyski tylko wtedy, gdy cena wyniesie minimum 4 tys. zł za metr. Analizując dalej, im mniej mieszkań dwupokojowych w Płocku objętych dopłatą z programu MDM, tym mniejsze szanse, że ktokolwiek skorzysta z tej możliwości.

mieszkanie w płocku

Wiele młodych małżeństw liczyło, że wymarzone mieszkanie kupi w ramach rządowego programu w Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej, bo nie jednej osobie marzy się mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Nowoczesny wieżowiec przy ulicy Jachowicza okazał się jednak za drogi, bo minimalny pułap za metr to w tym wypadku 4,2 tys. zł. Nie inaczej jest w Amabudzie, gdzie najtańsze mieszkania rozpoczynają się od 4 tys. zł za metr. Trudno jest oczekiwać obniżenia stawek aż o 400 zł.

Poza jakimikolwiek dodatkami finansowymi pozostają duże lokale, np. mieszkanie z dwoma poziomami, gdzie całkowita powierzchnia przekraczać może nawet 100 metrów kwadratowych. Po zakończeniu się „Rodziny na Swoim”, skończył się też szczęśliwy czas dla singli. Osoby samotne zainteresowane kupnem kawalerki w Płocku najczęściej muszą samodzielnie sfinansować całą inwestycję. A ceny takich lokali rozpoczynają się od 100 tys. złotych, co często jest poza zasięgiem singla.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz