Wynajem biura nie zawsze opłacalny

Dobry pomysł i wiara we własne możliwości są często powodem do rozpoczęcia kariery biznesmena. Założenie działalności jest pierwszym krokiem do stworzenia wymarzonego miejsca pracy dla siebie i innych ludzi. Początki są jednak bardzo trudne, bo natłok formalności oraz opłat może ostatecznie zniechęcić do realizacji marzeń. Popularnym sposobem na stosunkowo łatwy zastrzyk gotówki są dotacje przyznawane przez lokalne urzędy pracy lub organizacje wspierające przedsiębiorców. Przykładem takiej inicjatywy jest Konkurs na Najlepszy Pomysł Biznesowy organizowany w Płocku. Podobnych projektów w całym kraju jest bardzo wiele.

Zainteresowanie taką możliwością może być duże, gdyż lokal pod działalność biznesową trzeba opłacić za miesiąc z góry, a niekiedy wymagany jest dodatkowo depozyt. Miesięczny koszt wynajęcia biura czy pomieszczeń handlowych w Płocku to około 2000 złotych. Sumując opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie i media, pierwszy rachunek może zbliżyć się do nawet 5000 zł. Taka kwota dla młodego przedsiębiorcy może być poza zasięgiem. Na cenę jednak bardzo silnie wpływa lokalizacja, standard i wielkość. Najdroższe biura znajdują się w rejonie ul. Norbertańskiej oraz oczywiście Starego Miasta i ścisłego centrum.

biuro w płocku

Czy lokal usługowy zawsze jest potrzebny? W przypadku firm świadczących usługi przez internet, własną działalność gospodarczą można bez przeszkód prowadzić w domu. Wystarczy tylko sprawny komputer, dostęp do internetu i stały kontakt telefoniczny z klientami. Własna firma może być prowadzona w domu, szczególnie gdy spotkania z kontrahentami odbywają się sporadycznie i równie dobrze mogą odbyć się w lokalnej kawiarni. Biuro z prawdziwego zdarzenia potrzebne jest, gdy dochody będą satysfakcjonujące, a konieczność zatrudnienia kolejnej osoby nie będzie oznaczała dużych cięć. Niemniej wiele firm, zarówno w Płocku, jak i w większych miasta korzysta z opcji zdalnej współpracy oraz zatrudniania telepracowników, poszukując właśnie w ten sposób cennych oszczędności. Rozwiązanie to sprawdza się od lat np. w Skandynawii.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz