Zoo w Płocku

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku mieści się przy ul. Norbertańskiej 2. Powstał w 1951 roku. Jego łączna powierzchnia wynosi 17 hektarów. Umiejscowiony jest na wzgórzu niedaleko Wisły, co dodatkowo podnosi jego walory turystyczne i krajobrazowe. Tereny wokół obiektu stanowią popularne obszary rekreacyjne. Dyrektorem płockiego zoo jest Aleksander Niweliński. Miejski Ogród Zoologiczny liczny niecałe 4 tys. okazów. Ich różnorodność jest duża, występuje tutaj bowiem ponad 320 gatunków.

zoo płock

Budynek miejskiego ZOO od dłuższego czasu jest modernizowany. Gmach ma zostać unowocześniony, a teren wokół niego powiększony o czterohektarową słoniernię. Aktualnie w ogrodzie można zobaczyć m.in.: pantery śnieżne, lwy, lamparty perskie, małpy, słonie indyjskie, kangury, zebry, żyrafy, osły somalijskie, żółwie, kaczki, pingwiny przylądkowe, pelikany, żurawie mandżurskie. Na terenie kompleksu wybudowano również specjalne pomieszczenie dla węży, krokodyli, aligatorów oraz groźnych jaszczurek, jak np. helodermy meksykańskie. W Płocku znajduje się również jedno z największych w kraju akwariów słodkowodnych.

Stan z 31 grudnia 2007 roku wskazywał, że miejski ogród posiada aż 3665 zwierząt z 319 gatunków. Najwięcej zgromadzonych było okazów ryb, aż 2879 sztuk z 128 gatunków. W następnej kolejności były gady – 344 osobników, ssaki -188, ptaki -184, płazy – 70 oraz 26 gatunków bezkręgowców. Płocki ogród zoologiczny znajduje się w rejestrze Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, które obejmuje również 9 innych równie okazałych polskich obiektów – w Poznaniu, Toruniu, Opolu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Chorzowie.

Zoo w Płocku to jedna z głównych atrakcji. Obiekt funkcjonuje przez cały rok. Cieszy duży zainteresowaniem wśród mieszkańców oraz turystów. Najbardziej popularną częścią zoo, zwłaszcza wśród najmłodszych klientów, jest dżungla.

Informacje o cenach biletów oraz godzinach otwarcia dostępne są na stronie ZOO.

 

4 komentarze

 1. MR PIT luty 2013 at 16:12 #

  Moje dzieci uwielbiają nasze ZOO. Już nie mogą się doczekać, kiedy będzie ciepło, by móc wybrać się na długie zwiedzanie zwierzaków. Polecam nasze ZOO dla przejezdnych!

 2. MK lipiec 2013 at 09:42 #

  ZOO w Płocku jest straszne!!! Wiecznie remonty nie można nic zobaczyć, ciężko jest gdziekolwiek dojść. Rybki są już zamknięte parę lat terrarystyka też w remoncie, żyrafy przewieziono do Gdańskiego ZOO, u kangurów zarośnięte!!! Porażka!!! Byłam tam wczoraj z dzieciakami ale chyba długo już tam nie zajrze strasznie!!!!

  • Martyna listopad 2013 at 13:50 #

   nieprawda

 3. Martyna listopad 2013 at 13:49 #

  jade tam

Zostaw komentarz